„Paysera” e. parduotuvėms atveria trumpalaikes paskolas be užstato
„Kaip elektroninių pinigų įstaiga, neturime tam tikrų bankams būdingų atributų – indėlių ir paskolų. Bendradarbiavimas su „Softloans“ leidžia mūsų klientams peržengti įprastines elektroninių pinigų įstaigos ribas ir e. prekybos verslams gauti tai, ko jie pasigesdavo – greitą, patogų ir lankstų pajamomis grįstą verslo finansavimą“, – sako Marijus Plančiūnas, „Paysera“ generalinis direktorius.
Baltijos šalių e. prekybininkams atsiveria galimybė pasiskolinti iki 100 tūkst. eurų be užstato iki 12 mėnesių laikotarpiui.
Pardavėjui užpildžius paraišką, „Softloans“ įvertina verslo kreditingumą, o paskola grąžinama automatiškai – nuskaičiuojant sutartą procentinę dalį (paprastai 10–25 %) nuo kiekvieno apmokėto pirkinių krepšelio, gaunamo į „Paysera“ sąskaitą. Pajamomis grįstas finansavimas prisitaiko prie verslo ritmo – grąžinimo įmokos natūraliai seka pardavimų apimtis.
„E. prekybos verslas yra itin dinamiškas – pardavimai dažnai būna sezoniniai, o konkurencingumui palaikyti reikia nuolat investuoti į prekių atsargas ir rinkodarą. Tradicinis bankinis finansavimas su fiksuotomis mėnesinėmis įmokomis ir užstatu tokiems verslams paprastai yra neprieinamas. Todėl sukūrėme sprendimą, kuris veikia be užstato, o paskolos grąžinimas automatiškai prisitaiko prie pardavimų ritmo – sulėtėjus pardavimams mažėja ir grąžinimo įmokos“, – paaiškina Audrius Griškevičius, „Softloans“ bendraįkūrėjas ir vadovas.
„Softloans“ duomenimis, verslai pajamomis grįstą finansavimą dažniausiai naudoja rinkodarai ir didesnėms prekių partijoms užsakyti, o šio tipo paskolų poreikį patvirtina tai, kad verslų pajamos vidutiniškai išauga 30 %, ir 88 % klientų sugrįžta pakartotiniam finansavimui.
„Paysera“ padeda surinkti apmokėjimus daugiau nei 13 tūkst. internetinių parduotuvių ir paslaugų platformų. Per 2024 m. sausio-rugsėjo mėnesius pirkėjai jose atliko 872 mln. Eurų pirkimų, t. y. 7 % daugiau nei pernai tuo pačiu metu, kai pirkėjai išleido 814 mln. Eurų.