Безопасно ли е да плащате онлайн чрез Вашата банка?
Как протича онлайн плащане чрез банка?
- Клиентът добавя продукт в количката и продължава към плащане (checkout).
- След това клиентът избира начина на плащане (карта, онлайн банкиране, SMS, в брой и т.н. )
- Ако клиентът реши да плати чрез своята банка, той бива помолен да влезе в своята банкова сметка .
- След като клиентът въведе данните си за вход, той бива помолен да потвърди плащането.
- Когато плащането бъде потвърдено, клиентът се пренасочва обратно към магазина.
Сигурно ли е да въведете в електронния магазин данните си за вход в системата на банката?
Процесът на плащане в електронни магазини, които използват портали за плащане като Paysera Checkout, е безпроблемен и всъщност купувачът не предоставя никакви данни за вход в системата на банката на самия електронен магазин.
Клиентите биват пренасочени към своята банка и там въвеждат цялата си лична информация , която не се съхранява в електронните магазини, нито в базата данни на доставчика на услуги по обработка на плащания.
Как да разберете дали електронният магазин използва сигурен доставчик на услуги за обработка на плащания?
За да приемат плащания онлайн, електронните магазини използват портал за плащания. Това е връзката между уебсайта на продавача и купувача, която позволява на купувача да плати и плащането да достигне до собственика на магазина в замяна на стоки и услуги.
Порталът за плащания Paysera Checkout, например, се използва от хиляди онлайн магазини и се ползва с доверието на милиони клиенти вече над 10 години.
Paysera е международна финтех компания, лицензирана и под надзора на Централна банка на Литва. Най-високите стандарти за сигурност се поддържат и чрез придобиване на различни сертификати за сигурност, като PCI DSS (Стандарт за сигурност на данните при разплащане с платежни карти), което е от решаващо значение за сигурната обработка на плащания с карти.
Ако имате допълнителни въпроси, свързани със сигурността, Paysera предлага денонощна поддръжка на клиенти на английски език на телефон +44 20 80996963 или имейл support@paysera.com.
Така че, когато разглеждате сигурността на партньора за обработка на плащания на Вашия електронен магазин, трябва да имате предвид следните аспекти:
Дали е легитимен и лицензиран доставчик на финансови услуги?
Нов ли е на пазара или извършва дейност отдавна?
Лесно ли е да се осъществи контакт, в случай, че възникнат въпроси?
Чувствителна и лична информация като банкови пароли не трябва да се въвежда директно на уебсайта, а само в системите за сигурност.
Как партньорът за обработка на плащания може да разреши различни проблеми (лесно ли може да се свържете с екипа за обслужване на клиенти, лесно ли се възстановяват средства и т.н.).
Електронната търговия, както и дигиталното банкиране, процъфтяват в Европа и извън нея. В същото време въпросите за сигурността на данните и финансовите измами са по-важни от всякога. Ето защо, когато пазарувате онлайн или избирате партньор за обработка на плащания за Вашия електронен магазин, трябва да се уверите, че на този партньор може не само да се има доверие, но и да бъде гъвкав и да предлага на клиентите сигурни, разнообразни и удобни начини за извършване на плащания.